Haber

ABD’de tren kazasından yayılan kimyasallardan etkilenenler için klinik açılacak

ABD’nin Ohio eyaletinde zehirli kimyasallar taşıyan trenin 3 Şubat’ta raydan çıkarak çevre felaketine yol açtığı bölgede halkın sağlık taramasından geçmesi için klinik açılacak.

Ohio Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, kazanın meydana geldiği Doğu Filistin bölgesinde yaşayan vatandaşların artan sağlık kaygılarının giderilmesi ve sağlık kontrolünden geçilmesi için yarın klinik açılacağı belirtildi. isteyen vatandaşlar.

Kaza sonrası bölge halkı birden fazla kez sağlık sorunlarından şikayet ederken, kimyasal atıkların karıştığı dere ve çevresinde ölü balık ve tavukların olduğu öne sürülüyor.

Çevre Koruma Ajansı (EPA), kazada yayılan vinil klorür içeren kimyasal elementi, karaciğer kanseri riskini artırabilecek kanserojen olarak adlandırdı.

Eyalet başsavcılığı, tehlikeli kimyasallar taşıyan trenin raydan çıkmasının ardından demiryolu şirketi Norfolk Southern hakkında yasal işlem başlatmayı planladığını duyurdu.

Ohio’da zehirli kimyasallar taşıyan trenin raydan çıktığı kaza

3 Şubat’ta ABD’nin Ohio eyaletine bağlı East Filistin yakınlarındaki demiryolunda kimyasal madde taşıyan 150 vagonluk trenin 50 vagonu raydan çıkarak patladı.

Patlama sonucunda kimyasal madde etrafa yayılarak çevre felaketine neden oldu.

Patlamaların ardından oldukça zehirli kimyasalın etrafa yayılması üzerine bölge sakinlerinin tahliyesine karar verildi.

Olayın ardından medyada baş ağrısı, göz yanması, öksürük ve halsizlik gibi şikayetler, hayvan ölümleri yer aldı.

Kazaya karışan tren şirketi Norfolk Southern da yaptığı açıklamada, bölgeyi hassasiyetle temizlediklerini ve kazanın neden olduğu kayıplar için yerel halka maddi yardımda bulunduklarını duyurdu.

sarayduzu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu