Haber

CHP’den YÖK’e ‘sınavları erteleme’ çağrısı

ANKARA – CHP Ar-Ge Bilim Platformu Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, 28 Mayıs’ta yapılacak 2. Cumhurbaşkanlığı seçimine Yüksek Öğretim Kurumu’nu (YÖK) davet ederek, daha önce, ertesi gün üniversitelerde fiziki veya çevrimiçi hizmet sunmuş ve ilerleyen günlerde. Test edilmemesi gerektiğini söyledi.

‘YÖK, GENELGE İLE FİNAL SINAVLARINI ERTELEMELİ’

İkinci tip seçim için yüzbinlerce öğrencinin ikamet ettikleri illere gideceğine işaret eden Açıkel, “Saray iktidarının yarattığı mevcut ekonomik tahribat altında zaten gençlerimiz ve aileleri ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekiyor. Nakliyat giderleri. Üstelik seçim öncesi ve sonrasında yapılacak final sınavları da zaman organizasyonu stresine neden oluyor. YÖK’ün bir genelge ile final sınavlarını ertelemesi ve gençlerimizi sıkıntıdan kurtarması gerekiyor.

‘SINAV 26-31 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA YAPILMAMALIDIR’

Yazılı bir açıklama yapan Açıkel, yüzbinlerce gencin sandık güvenliği çalışmalarına gözlemci ve gözlemci olarak katkıda bulunduğunu da hatırlatarak, “Sandığa gitmesi kolaylaşsın. YÖK, 26-31 Mayıs tarihleri ​​arasında kamu-özel üniversite ayrımı gözetmeksizin fiziki ve online sınav yapılmaması kararını acilen bir genelge yayınlayarak üniversite senatolarına bildirmelidir.”

haber-derince.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu