Yaşam

Recep Tayyip Erdoğan Vakfı kuruldu: Müze ve kütüphane kurulacak

Başkan Recep Tayyip Erdoğan‘Ait veya kendisine verilen eşyalar sergilenecek’ Recep Tayyip Erdoğan‘müze’ ve ‘ Recep Tayyip Erdoğan‘Kütüphane oluşturmak için’ Recep Tayyip Erdoğan Vakıf kuruldu. Vakfın kurucuları arasında Erdoğan’ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan ile kızları Esra Albayrak ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar yer aldı.

Recep Tayyip Erdoğan Vakfın kuruluşuna ilişkin duyuru Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Ankara 20. Asliye Hukuk Mahkemesinin 08.05.2023 tarih ve E:2023/197, K:2023/188 sayılı kararı ile İstanbul’da kurulan Recep Tayyip Erdoğan Vakfı’nın kuruluş amacı şöyle açıklandı: :

“Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsi eşyalarının veya görevi sırasında kendisine emanet edilen eşyaların sergileneceği İstanbul ilindeki ‘Recep Tayyip Erdoğan Müzesi’ ve ‘Recep Tayyip Erdoğan Müzesi’ Toplumun eğitim ve kültür düzeyini yükseltmek, eğitim ve araştırma çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla Müze’ kurmak, Erdoğan Kütüphanesi’nin yanı sıra bilimsel, kültürel ve sanatsal programlar ve sergiler düzenlemek.”

Vakfın kurucuları arasında Erdoğan’ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan ile kızları Esra Albayrak ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın yanı sıra Vedat Demiröz, Mehmet Tevfik Göksu, Hüseyin Aydın, Ahmet Özel ve Nuri Aksu da bulunuyor.

Duyuruda, 120 bin TL sermayeli vakfın mal ve haklarının devrine ait olması halinde, “Vakfın tasfiyesinden arta kalan malvarlığı, yönetim kurulunun görevlendireceği bir vakıf veya kamu kuruluşuna devredilecek” ifadesine yer verildi. kurucular uygun görür”.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

camlihemsinhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu