Haber

Sağlık Bakanı Koca açıkladı! Kesintisiz devam ediyor!

Hatay’da deprem öncesi evde sağlık hizmeti alan hastalar, deprem sonrası dönemde de bu hizmeti kesintisiz olarak almaya devam ediyor. İlde faaliyet gösteren 112 acil sağlık ekipleri hastaların evlerine giderek rutin tedavilerini yapıyor ve ilaçlarını teslim ediyor.

EKİP SALGIN SONRASI KONUTTAKİ GÜVENLİK HİZMETİNE DEVAM ETMEKTEDİR

Hatay’da evinde sağlık hizmeti alan bir hasta şeker ölçüm cihazının bozulduğunu ve yeni cihaza ihtiyacı olduğunu bildirdi. Davet üzerine ambulansları koordine eden 112 komuta merkezi cihazı kısa sürede temin ederek bir ekiple hastaya gönderiyor. Hastaya test yapan ekip ilaçları ve cihazı hastaya teslim eder.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, depremin ardından konutta sağlık hizmetleri kapsamında verilen hizmetlerin kesintisiz olarak devam ettiğini duyurdu.

Bakan Koca, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Hatay’da daha önce evde sağlık hizmetleri kapsamında verilen hizmetler 112 Acil Sağlık ekiplerimiz tarafından kesintisiz olarak sürdürülmektedir. Yeni bir Şeker Ölçüm Cihazının teslimi, test edilmesi ve diyabet hastası bilgilendirildikten sonra ilacın teslim edilmesi örneklerden biridir. biz.”

KAYNAK: HABER7

haber-aglasun.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu