Haber

İstanbulspor Teknik Direktörü Osman Zeki Korkmaz: Kurayı kaçırdığımızı kabul etmiyorum

İstanbulspor Teknik Direktörü Osman Zeki Korkmaz ise, “Kurayı kaçırdığımızı kabul etmiyorum. Beraberliği koruyarak strateji belirlemiş olsak da tüm maçları kazanmak için çıkıyoruz. Otobüsü kalenin önüne çekerek beklemedik. Bunu da başardık. Bu tarz maçlarda öne geçmek bizim için önemli değil. Maçın her anında taktik disiplini korumak gerekiyor. “Maçı 0-0 öndeyken bile galibiyet hayali kuruyorduk.” dedi.

Süper Lig’in 22. haftasında İstanbulspor, deplasmanda Galatasaray’a 3-1 mağlup oldu. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında İstanbulspor Teknik Direktörü Osman Zeki Korkmaz açıklamalarda bulundu.

İstanbulspor Teknik Direktörü Osman Zeki Korkmaz, çok fazla pozisyon bulduklarını belirterek, “Planladığımız oyunu sahaya yansıttığımız bir maç oldu. Bu tür maçları birkaç stratejiyle oynayabilirsiniz. Maçta şok baskılı pozisyon alabildik.Galatasaray oyunu olgunlaştırırken yakaladığımız toplarla geniş alanları değerlendirebildik.2 Gün boyunca buna odaklandık, 65. dakikaya kadar bunu çok iyi uyguladığımızı düşünüyoruz. Bir sürü durum bulduk. Direkten kaçan, kaçırdığımız goller var. Daha 16 maç kaldı. Kendi karakterimiz ne olursa olsun, her maçta sahaya koyarız. Onu yeniden inşa etmeye geldim. 2 Son haftadır bunu yaptığımı düşünüyorum. 60’a kadar kazandığımız toplarda yumuşak geçişler yaptık. Galatasaray gibi bir takıma karşı oyundaki motivasyonunuzu korumanız gerekiyor. Hücumları çok becerikli. Galatasaray öne geçti. Frikik golüyle İstanbulspor camiasını buluşturan, tüm bireylerin karakterini sahaya yansıtan oyuncu kardeşlerime teşekkür ediyorum. “dedi.

“Kura çekimini kaçırdığımızı kabul etmiyorum”

Maçı 0-0 yaptıklarında bile kazanma hayali kurduklarını belirten Osman Zeki Korkmaz, “Kurayı kaçırdığımızı kabul etmiyorum. Her ne kadar beraberliği koruyarak strateji belirlemiş olsak da tüm maçları kazanmak için çıkıyoruz. Maçlarda otobüsü kalenin önüne çekerek beklemedik. Bunu da başardık. Bu tarzda maçlar oynarken öne geçmemiz lazım.” Önemli değil. Maçın her anında taktik disiplini korumanız gerekiyor. Maçı 0-0 önde tutarken bile galibiyet hayali kuruyorduk. Galatasaray gibi ayakları özel olan bir takıma karşı kontrol sağlayamazsınız. Kontrol ettiğimiz şeyleri yeterince uyguladık. En azından bir puanla ayrılmayı hak ettiğimizi düşünüyorum. Biz şampiyonluğa giden bir takımız. “Takımın galibiyetine saygı duyuyorum ve tebrik ediyorum” dedi.

“NDAO ÇOK ÖZELLİKLİ BİR AKTÖR”

Alassane Ndao’nun Konyaspor’a transfer olduğunu belirten Korkmaz, “Maçtan 2-3 saat önce anlaştılar. Maçtan önce kendisini aradım. Yüzde 100 motive olup olmadığını merak ediyorduk. Kesin olarak anlaşıldığını maç sonrasında öğrendik. Maç yemeğinde. Motivasyonla oynayacağını söyledi, sormanız yeterli.” “Oyunda bulunduğu süre boyunca canı gönülden oynadı. Çok karakterli bir oyuncu. Karakterli bir performans sergiledi. Kendisine de teşekkür ediyorum. Konya ile anlaştı.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu